Miła INFOLINIA

Pn.Sob. 9:00 - 20:00

503 503 918

do kasy suma: 0,00 zł

Szybka dostawa świeżych kwiatów na zamówienie

Kwiaty towarzyszą nam w różnych chwilach – mogą być wyrazem miłości, przyjaźni, wdzięczności. Bukiety są wręczane na wiele okazji z życzeniami, gratulacjami sukcesów, jako forma podziękowania czy przeprosin. Stają się także wyrazem tęsknoty po stracie bliskich osób. Nasza kwiaciarnia internetowa przygotuje wieńce i wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów na zamówienie oraz bukiety na cmentarz, które dostarczamy w dniu ceremonii lub na wskazane miejsce spoczynku.

Wieniec na pogrzeb z dostawą

Wieniec to koło uplecione z kwiatów z dodatkiem zieleni oraz wstęgi z indywidualną dedykacją. Wieniec na pogrzeb w polskiej tradycji stał się symbolem tej smutnej uroczystości, która stanowi ostatnią drogę zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Przyjęło się, że wieńcami żegna się rodzinę i najbliższe sercu osoby.

Żywe kwiaty na wieniec pogrzebowy najczęściej układa się na floretach, które pozwalają tworzyć eleganckie i stabilne kompozycje. Najczęściej zdobi się je gałązkami jodły. Jako zieleń dekoracyjną można wykorzystać także tuje, ruskus oraz tobelini. Wieniec pogrzebowy może mieć różną tonację, która jednak powinna wpisywać się w podniosły charakter tej pełnej zadumy uroczystości.

Wiązanki pogrzebowe na zamówienie

Zwyczaj przynoszenia kwiatów na pogrzeb to piękna tradycja, która od wieków kultywowana jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W naszej kulturze przyjęło się, że najbliżsi zamawiają wieniec z dowozem, a inni uczestnicy uroczystości wybierają eleganckie wiązanki pogrzebowe. Są to pęki ułożonych i związanych kwiatów, przyozdobione misternie dobraną zielenią oraz wstęgą z dedykacją. Standardowym napisem są słowa: „Ostatnie pożegnanie”, ale treść na bukiet pogrzebowy można także dobrać bardziej indywidualnie. Słowa powinny być dopasowane przede wszystkim do relacji, które łączyły nas ze zmarłą osobą.

Kwiaty pogrzebowe – znaczenie

Pogrzeb to uroczystość pełna żalu, ale i zadumy. Smutek bliskich z powodu straty łączy się z refleksją na temat przemijania i sensu ludzkiego życia. Kwiaty w polskiej kulturze stanowią nieodzowny element tego smutnego wydarzenia. Jakie kwiaty na pogrzeb z dostawą wybrać? Znaczenie mają zarówno gatunki, jak i kolory, ponieważ każdy z nich posiada swoją symbolikę. W niemal całej Europie jako kwiaty pogrzebowe najczęściej wybierane są gatunki w odcieniu żółtym. Barwa ta symbolizuje bowiem żal, smutek, pożegnanie i chwile melancholii.

Kwiaty pogrzebowe mają ukryte znaczenie. Przyjęło się, że dla dzieci i osób przedwcześnie zmarłych wybiera się wieńce i wiązanki na pogrzeb z białych kwiatów, które symbolizują czystość i niewinność. Jakie kwiaty na pogrzebie takich osób się sprawdzą? Mogą to być lilie, kalie czy róże. Bladych kolorów unika się raczej na pogrzebie mężczyzn, którzy odeszli w podeszłym wieku. Ogólna zasada mówi, że im osoba zmarła była starsza, tym kwiaty na pogrzeb mogą być ciemniejsze i w bardziej intensywnych barwach.

Jakie kwiaty na wieniec i wiązanki pogrzebowe?

Zastanawiasz się, jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy oraz jakie kwiaty na wiązanki pogrzebowe wybrać, aby kompozycja była elegancka i dopasowana do charakteru uroczystości? W Polsce rolę kwiatów na cmentarz zarezerwowano dla chryzantem. Na wieńce i bukiety pogrzebowe wykorzystuje się także gerbery, goździki, anturium, kalie, lilie oraz margaretki. Na wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów czasami wybierane są sezonowe tulipany i storczyki. Popularny jest również wieniec pogrzebowy oraz bukiet w kształcie serca ułożony z eleganckich róż.

Gdy bliscy zmarłego nie wyrażają konkretnych życzeń, najlepiej wybierać stonowane tonacje. Warto również wziąć pod uwagę ulubione gatunki oraz kolory kwiatów zmarłej osoby i zamówić bukiet lub wieniec pogrzebowy, w którym się one pojawią.

Kwiaty na grób – bukiety na cmentarz z żywych kwiatów

Śmierć bliskiej osoby stanowi ogromną stratę i żal. Jej odejście nie oznacza jednak, że przestaje być dla nas ważna, a uczucia, które towarzyszyły naszej relacji za życia, nadal pielęgnujemy w pamięci. Na zawsze pozostaje dla niej miejsce w naszym sercu, a kwiaty na grób podkreślają, że pamiętamy o zmarłym. Bukiety na cmentarz z żywych kwiatów to piękne kompozycje w formie wiązanek oraz stroików, które stanowią dekorację mogiły oraz symbolizują ponadczasowy charakter uczucia do osoby, która odeszła.

Piękne wiązanki kwiatów na cmentarz zanosimy przy wielu różnych okazjach. Najważniejszą z nich jest oczywiście Dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób celebruje także imieniny i rocznice urodzin swoich zmarłych bliskich, rocznice ślubu oraz inne okazje, które ważne były za życia. W takich chwilach zapalają znicze, zanoszą kwiaty na grób czy zamawiają msze za spokój duszy zmarłego.

Jak doręczamy kwiaty na pogrzeb i wiązanki z kwiatów na cmentarz?

Wieniec i wiązankę pogrzebową dostarczymy w dniu uroczystości pod podany adres lub na cmentarz. Bukiety na cmentarz z żywych kwiatów dowozimy na terenie całej Polski. Oprócz daty doręczenia podaj szczegółowe informacje: adres cmentarza, lokalizację grobu, alejkę, sektor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl